Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

POLSKA | ZUS sprawdzi gdzie pracujesz.

 POLSKA | ZUS sprawdzi gdzie pracujesz.

W ostatnich latach, wiele osób przeniosło swoją działalność gospodarczą za granicę, po to by uniknąć wysokich składek jakie narzuca polski system ubezpieczeń społecznych.


 W takich krajach jak Wielka Brytania często wystarcza kilka funtów, by mieć z głowy taką składkę i można otwierać firmę, nie martwiąc się o to czy uda nam się zarobić na kolejną. Niechaj zatem nie dziwi nikogo, że przedsiębiorczy Polacy przenieśli swoje firmy za granicę. Jednak ZUS znalazł sposób na uciekające ze swojej kasy pieniądze i będzie sprawdzał gdzie tak naprawdę prowadzimy swoją działalność. Osoby, które oszukały system i ich firmy tylko są zarejestrowane za granicą, a działalność odbywa się w Polsce, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.


          Właśnie zakończył się pierwszy taki proces między przedsiębiorcą, a ZUS-em. Przedsiębiorca przegrał. Nie zdołał udowodnić, że firma już nie działa w Polsce. Odwołał się do Sądu Najwyższego, który właśnie orzekł, że ZUS może egzekwować zaległe składki od owego przedsiębiorcy nawet do 5 lat wstecz. Zażądano od niego potwierdzeń przejazdów za granicę, jak rachunki za benzynę, bilety lotnicze oraz potwierdzenia zamieszkania w danym kraju (rachunki za czynsz, media itd.). Niestety, pechowy przedsiębiorca poległ w batalii sądowej z ZUS-em.


          Wyrok Sądu Najwyższego otwiera drogę ZUS-owi do kolejnych kontroli i to zakrojonych na szeroką skalę. Zapłacą zaległe składki wraz odsetkami ci, którzy fikcyjnie rejestrowali firmy w Wielkiej Brytanii, Czechach, Słowacji, na Litwie bądź Łotwie. Taki proceder najczęściej wymagał skorzystania z usług pośredników, którzy zarobili na tym krocie, a polscy przedsiębiorcy wierzyli w ogromne oszczędności, ale teraz mogą mocno się rozczarować.

 

ps

http://pracainauka.pl/aktualnosci/zus-sprawdzi-gdzie-pracujesz

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!