Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie szczepisz dziecka? Możliwe, że nie dostaniesz pełnego świadczenia rodzinnego i nie wyślesz dziecka do przedszkola w Holandii

 Nie szczepisz dziecka? Możliwe, że nie dostaniesz pełnego świadczenia rodzinnego i nie wyślesz dziecka do przedszkola w Holandii

Kontrowersyjny ostatnio temat szczepień coraz częściej zaczynają poruszać holenderscy politycy. W większości nie zgadzają się oni z nieszczepieniem dzieci i starają się wyregulować przepisy prawa w ten sposób, aby jak najbardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo powstawania epidemii. Pomysły są różne: zmniejszenie kwot Kinderbijslag, zakaz posyłania nieszczepionych dzieci do żłobka, czy przedszkola.

W Holandii nie ma obowiązku szczepienia dzieci, jednak jest to rekomendowane. Po urodzeniu dziecka zameldowanego w Holandii do rodziców wysyłane są skierowania na bezpłatne, podstawowe szczepienia. Można je wykonać w poradniach dziecięcych i ośrodkach zdrowia. Pomimo tego, że większość z nich jest refundowana, zdarzają się rodzice uznający szczepionki za szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia i zdrowia ich dzieci.

W odpowiedzi na negatywnie nastawienie niektórych rodziców zrodziło się kilka pomysłów, aby zwiększyć liczbę szczepień. Ruud Coolen van Brakel, prezes holenderskiego Instytutu Odpowiedzialnego Zażywania Leków przekonuje, że nie można lekceważyć szczepień, a nieodpowiedzialne zachowania należy karać. W związku z niepokojąco zmniejszającą się liczbą szczepień dzieci w Holandii zaproponował on zmniejszenie kwoty świadczenia rodzinnego dla rodziców, którzy nie zgadzają się na szczepienia. Miałoby to na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia groźnych chorób i powrotu tych, które niegdyś wywoływały epidemie.

Urzędnicy holenderscy również postanowili zareagować. Mają w planach wprowadzić niedługo plan działań, które miałyby zwiększyć liczbę szczepień. Można się spodziewać, że przeprowadzone zostaną kampanie informacyjne i wyjaśniające problematykę szczepień rodzicom. Bardzo możliwe, że wprowadzony zostanie również zakaz przyjmowania do żłobków i przedszkoli dzieci nieszczepionych.

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!