Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

26 grudnia - Boxing Day

26 grudnia - Boxing Day

Boxing Day oficjalnie rozpoczyna poświąteczne wyprzedaże. Uwielbiany jest między innymi w Wielkiej Brytanii. Może z niego skorzystać wielu Polaków przebywających na Wyspach.

Boxing Day z racji tego, że przypada na drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i wolne od pracy nie jest zbyt znany w Polsce. Święto to obchodzone jest hucznie w Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii oraz Kanadzie, gdzie mówi się, że jest odpowiednikiem amerykańskiego Black Friday. Jeżeli wypada w weekend w niektórych miejscach, przenoszony jest na następny dzień lub dwa. Co ciekawe może się zdarzyć tak, że jeżeli Boxing Day przypadnie w poniedziałek, to wtorek również będzie dniem wolnym.

26 grudnia jest dniem, w którym sklepy wprowadzają poświąteczne promocje. Brytyjczycy go uwielbiają i często udają się na zakupy całymi rodzinami. Szacuje się, że tego dnia wydają oni na zakupach w galeriach handlowych i na zakupach online ponad 4 miliardy funtów! Nie ma się jednak co dziwić, bowiem często sklepy oferują produkty po bardzo atrakcyjnych cenach, chcąc się pozbyć towaru przed zakończeniem starego roku i wprowadzeniem nowych modeli.

Boxing Day to w Wielkiej Brytanii dzień wolny od pracy, jednak nie obowiązuje tu zakaz handlu. W związku z tym niektóre sklepy otwierane są już po północy, a kolejki do nich mają często po kilkanaście metrów.

Do świętowania przyłączyły się także irlandzkie linie lotnicze Ryanair. Przewoźnik lotniczy przygotował na tę okazję bilety na różne trasy w okazyjnych cenach dostępnych dla każdego. Już za około 5 funtów można zakupić bilet na wakacje.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!