Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Czym jest SOKA BAU w Niemczech? To informacje dla sektora budowlanego!

Czym jest SOKA BAU w Niemczech? To informacje dla sektora budowlanego!

SOKA BAU, to w Niemczech kasa urlopowa dla sektora budowlanego. Istnieje ona po to, aby pracownicy branży budowlanej czuli się spokojni o swój urlop, a ich wynagrodzenie na ten czas było zabezpieczone. SOKA BAU dotyczy nie tylko niemieckich firm, ale także zagranicznych, a w tym polskich. Jeżeli zatem Polska firma (lub inna) wykonuje zlecenia na terenie Niemiec, to ma obowiązek zarejestrować działalność w SOKA BAU. Do systemu należy wprowadzić dane swoich pracowników i uiszczać comiesięczne wpłaty do kasy urlopowej. 

Każdy pracownik oddelegowany do pracy w Niemczech musi otrzymać zapewnienie minimalnych warunków pracy. Do tych oczywiście zalicza się wynagrodzenie, ale nie tylko. W Niemczech pracownik sektora budowlanego ma prawo do wykorzystania 30 dni urlopu. W zależności od czasu spędzonego w Niemczech przez pracownika wylicza się odpowiednią ilość dni wolnych od pracy. Urlop jest płatny. 

 

Niewykorzystany urlop  

SOKA BAU pobiera składki od pracodawców, aby potem zwrócić je w postaci wypłaty urlopowej dla pracownika. Jeżeli pracownik kończy pracę u danego pracodawcy, a nie wykorzystał w pełni przysługujących mu dni urlopu, to może złożyć wniosek o ekwiwalent. 

 

 

Kiedy trzeba się zarejestrować w SOKA BAU? 

Firma na zlecenie wykonuje prace budowlane na terenie Niemiec lub firma wysyła do Niemiec pracowników fizycznych. 

Większość czasu pracy pracowników jest pracą budowlaną. 

 

Co jeżeli się nie zapiszesz? 

Każda firma, która ma powody do rejestracji w SOKA BAU, powinna znajdować się e systemie, gdy rozpoczęły się prace budowlane. Jeżeli jest inaczej, czyli firma się nie zarejestrowała bądź nie opłaca comiesięcznych składek — musi się liczyć z ewentualnymi karami finansowymi. 

 

 

 

 

 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!